Matchcenter

SweTennis matchcenter – en enkel översikt med aktuella resultat för svenska spelare på ATP, WTA eller ITF Pro Circuit.

Med reservation för att fel kan förekomma. Resultaten är sorterade i tidsordning, senaste matcherna kommer överst.

Toppspelarna

DatumMatchResultatTurnering
09/16 11:00 [120] Henri Laaksonen v Markus Eriksson [455] 6-2,6-2,6-7,6-1 2018 Davis Cup
09/22 06:30 [56] Rebecca Petersson v Ying-Ying Duan [120] 4-6,6-3,6-3 WTA Wuhan
09/18 07:25 [68] Johanna Larsson v Ekaterina Alexandrova [122] 1-6,2-6 WTA Seoul
09/12 17:00 [354] Alejandro Gonzalez v Mikael Ymer [294] 4-6,6-3,6-4 Challenger Cary
09/10 19:30 [283] Jose Hernandez-Fernandez v Elias Ymer [132] 6-3,6-4 Challenger Cary

Herrar

DatumMatchResultatTurnering
08/30 16:15 Matteo Martineau v Christian Lindell 7-6,1-6,7-6 ITF Switzerland F4
09/18 11:40 Karl Friberg v Aidan Mchugh 6-4,4-6,6-7 ITF Great Britain F5
09/22 10:00 Jack Draper v Filip Bergevi 6-3,6-2 ITF Great Britain F5
05/15 08:40 Daniel Appelgren v Colin Van Beem 1-6,2-6 ITF Sweden F2 Qual
09/19 10:05 [433] Lamine Ouahab v Fred Simonsson [352] 7-6,7-6 ITF Spain F28
09/06 07:15 Dragos Nicolae Madaras v Victor Vlad Cornea 6-1,7-6 ITF Romania F12
07/07 09:45 Jules Okala v Andre Goransson 6-4,6-3 Challenger Bastad Qual
09/19 14:00 Antoine C Chauvinc v Linus Frost 6-7,6-3,7-5 ITF France F18
09/23 09:10 Lucas Renard v Melker Isaksson 6-4,6-4 ITF Sweden F4
09/23 09:00 Niklas Johansson v Arvid Nordquist 6-4,6-2 ITF Sweden F4
09/23 13:20 Christian Samuelsson v Sam Taylor 7-6,0-0 ITF Sweden F4
07/23 15:00 Jenson Brooksby v Carl Soderlund 6-3,6-1 ITF USA F20 Qual
09/16 13:45 Sandro Ehrat v Jonathan Mridha 6-4,3-6,4-6,6-7 2018 Davis Cup
08/11 09:10 Laurent Rochette v Gustav Hansson 2-6,3-6 ITF Finland F2

Damer

DatumMatchResultatTurnering
09/12 11:15 Barbara Bonic v Kajsa R Persson 3-6,6-7 ITF Women Monastir
07/17 15:10 Ida Jarlskog v Mirjam Bjorklund 0-6,4-6 ITF Women Brussels
07/25 10:25 Julia Rosenqvist v Kimmy A. Guerin 6-2,6-2 ITF Women Sandelfjord
09/23 09:30 Susanne Celik v Claudia Giovine 3-6,3-6 ITF Women Monastir
06/26 08:45 Lina Gjorcheska v Caijsa W Hennemann 6-1,7-6 ITF Women Bastad
09/09 14:45 Leonie Kung v Linnea Malmqvist 6-3,6-0 ITF Women Santa Margherita
09/22 07:30 Jacqueline Cabaj Awad v Cemre Anil 2-6,5-7 ITF Women Antalya
09/05 12:10 Anette Munozova v Gabriela Nicole Tatarus 6-7,0-6 ITF Women Prague
06/24 08:15 Julia Rosenqvist v Molly Helgesson 6-2,6-4 ITF Women Bastad Qual
09/19 14:05 [363] Greta Arn v Mirjam Bjorklund [465] 6-2,2-6,6-0 ITF Women Lisbon
09/20 11:25 Fanny Ostlund v Charlotte Roemer 4-6,1-6 ITF Women Cairo
09/23 17:35 Marina Yudanov v Selena Janicijevic 6-2,6-1 ITF Women Clermont-Ferrand
09/23 17:10 [332] Chanel Simmonds v Cornelia Lister [112] 5-7,4-6 ITF Women Templeton